Meist

Kaspri talu on 2013 alguse saanud ühepere ettevõtmine.

Kaspri talu

Kõik algas ligi 16 aastat tagasi, mil lihtsad Tammelinna korteriinimesed hakkasid endale suvilat otsima. Seda talu pakuti meile täiesti juhuslikult, selles majas polnud 15 aastat kedagi elanud. Meil ei olnud õrna aimugi, mis meid ees ootab, kuid otsustasime, et see ongi õige koht. Algul elasime põhiliselt ikka edasi Tammelinnas, kuid ajal, mil vanim laps kooli läks, tuli teha valik ja nii siis  otsustasime me linnaelust loobuda.

Vaade Kaspri talule
Kaspri talu perenaine lammastega
lammas

Loomakasvatus

Sõbrad ja tuttavad tegid ikka nalja, et mis talu see on kus loomi pole. Alguses võtsime siis koera, jänese ja 10 kana. „Tõeline“ talupidamine sai alguse 2013. aastal, mil tulid mängu esimesed suured loomad. Alustuseks tõime kolm lammast- kaks utte ja jäära. Kõigil oma nimed ja puha. Aja möödudes on meie lambakari kasvanud umbes 120-pealiseks ja kasvab aastatega veelgi. Meie seltskonda täiendavad veel umbes 150 kana, neli püsiasukast jänest, kaks kassi ja koer.

Mesindus

Kaspri talu peremees Ormi on kirglik mesinik juba 25 aastat.  Alguses alustasime mõne taruga, lihtsalt hobina. Nüüdseks on tarusid juba 50 ringis ja talukompleksi kuulub ka toimiv meekäitlushoone. Meie mesi on korjatud Kaspri talu ümbritsevatelt mahepõldudelt roosõielistelt taimedelt. Kaspri talu mett ja talutoodangut saad osta Siin

Mesilassülem mesiniku peas
Vedel voolav mesi

Kes on kaspri talu?

Kaspri talu on üks isemoodi pere, kus igal liikmel on oma roll talupidamise juures. Meid kõiki ühendab huvi või lausa kirg maaelu vastu.

Ragne

Perenaine ja ettevõtja

Ormi

Peremees ja mesindusentusiast

Lisete, Karl Oscar, Carlos

Lapsed

Siit võid leida huvitavat vaatamist ja lugemist Kaspri talu tegemiste kohta.